Rada Generalna: biografie, zasięg odpowiedzialności

Br. Rudolf KNOPP, Pierwszy Radny Generalny

 

Urodził się 18 stycznia 1958 r. w Kahl (Niemcy). Śluby czasowe złożył 15 sierpnia 1981 r. a wieczyste 12 października 1986 r. Prowincjał Prowincji Bawarskiej od 2001 do 2006 r. Pierwszy Radny Generalny w latach 2006-2012. Wybrany ponownie w 2012 r.

 

Imieniny:                    27 lipca

 

 

Obszary animacji za które jest odpowiedzialny: Ekonomat, dobra kultury, administracja i statystyka, szpital w Nazarecie, Komisja Europy.

Obszary geograficzne za które jest odpowiedzialny: Prowincja Bawarska, Austriacka, Polska, Prowincja Zachodnia Europy.

 

 

Br. Giampietro LUZZATO, Drugi Radny Generalny

 

Urodził się 15 czerwca 1950 r. w Asolo (Włochy). Śluby czasowe złożył 20 października 1968 r. a wieczyste 8 stycznia 1978 r. Prowincjał Prowincji Lombardzko-Weneckiej od 2007 do 2012 r.

 

Imieniny:                    29 czerwca

 

 

 

Obszary animacji za które jest odpowiedzialny: Szpital na Wyspie Tybrzańskiej

Obszary geograficzne za które jest odpowiedzialny: Prowincje włoskie, Prowincja Francuska

 

 

Br. Benigno RAMOS, Trzeci Radny Generalny

 

Urodził się 27 sierpnia 1963 r. w Manganeses de la Polvorosa (Hiszpania). Śluby czasowe złożył 25 września 1983 r. a wieczyste 1 kwietnia 1989 r. Święcenia kapłańskie otrzymał 10 września 1994 r. Był przeorem na Wyspie Tybrzańskiej od 2010 r.

 

Imieniny:                    13 lutego

 

 

Obszary animacji za które jest odpowiedzialny: Formacja, duszpasterstwo powołaniowe, duszpasterstwo zdrowia

Obszary geograficzne za które jest odpowiedzialny: Prowincje hiszpańskie, Prowincja Portugalska

 

 

Br. Pascal AHODEGNON, Czwarty Radny Generalny

 

Urodził się 10 kwietnia 1971 r. w Savé (Benin). Śluby czasowe złożył 15 sierpnia 1997 r. a wieczyste 25 maja 2003 r.

 

Imieniny:                    17 maja

 

 

 

 

Obszary animacji za które jest odpowiedzialny: Komisja Afryki

Obszary geograficzne za które jest odpowiedzialny: Afryka

 

 

Rozszerzona Rada Generalna

 

Br. Jairo Enrique URUETA, Delegat z Regionu Ameryki Południowej

 

Urodził się 17 lipca 1964 r. w Barranquilla (Kolumbia). Śluby czasowe złożył 8 grudnia 1995 r. a wieczyste 8 grudnia 2000 r. Prowincjał od 2010 r.

 

Imieniny:

 

 

 

 

Obszary animacji za które jest odpowiedzialny: Komisja Ameryki Południowej

 

 

Br. Joseph SMITH, Delegat z Regionu Azji i Oceanii

 

Urodził się 5 września 1954 r. w Newcastle (Australia). Śluby czasowe złożył 31 sierpnia 1975 r. a wieczyste 6 września 1981 r.

 

Imieniny:                    19 marca

 

 

 

 

Obszary animacji za które jest odpowiedzialny: Komisja Azji i Oceanii

 
 

StampaTorna alla pagina precedenteTorna alla home page